fbpx

Міжмережеві екрани

Міжмережеві екрани являють собою пристрої, які володіють усіма опціями брандмауера. Вони грають роль фільтрів для всього трафіку, що проходить через них, і є гарантом безпеки використання домашньої або корпоративної мережі.

Безпека забезпечується шляхом захисту внутрішніх даних від хакерського проникнення ззовні, а також за рахунок прикриття слабких зон програмного забезпечення персонального комп’ютера або сервера.

Які функції виконують міжмережеві екрани?

Сучасний мережевий екран Firewall легко налаштувати для різних способів фільтрування трафіку і забезпечення мережевої безпеки. Він здатний виконувати безліч завдань:

  1. Відстеження в автоматичному режимі активних користувачів і контроль їх дій;
  2. Контроль надійності і ступінь захищеності внутрішнього програмного забезпечення і сторонніх мережевих додатків;
  3. Фіксація пропуску або блокування всіх вхідних і вихідних даних;
  4. Відстеження і захист хмарних з’єднань і забезпечення безпеки міжмережевої передачі трафіку;
  5. Розпізнавання і блокування небезпечного програмного забезпечення, а також дій користувачів мережі, які викликають підозри;
  6. Можливість негайної реакції на хакерські атаки.

Типи мережевих екранів

Пристрої діляться на дві великі категорії за принципом дії:

  1. Програмні. Вид програмного забезпечення, який встановлюється з метою захисту від вірусів і небезпечного ПЗ. Прикладом такого мережевого екрану є брандмауер Windows, встановлений в операційній системі за замовчуванням;
  1. Апаратний мережевий екран. Це спеціальний пристрій, який виконує аналогічні функції з програмним Firewall.

Довідка! Обидва типи екранів, хоч і схожі за принципом дії, але мають деякі відмінності. Програмні мережеві екрани встановлюються на кожен персональний комп’ютер. Апаратний екран здатний гарантувати безпеку всієї мережі цілком. Є можливість під’єднати такий брандмауер на кожен окремий персональний комп’ютер, але в цьому немає необхідності. Плюс до всього, це досить дороге задоволення.

Переваги апаратних міжмережевих екранів

Апаратні файрволи, які являють собою окремо взятий пристрій, забезпечують ряд плюсів:

  • Немає потреби витрачатися на покупку окремого пристрою для кожного окремого ПК;
  • Апаратні брандмауери мають встановлений програмний брандмауер і використовують всі свої потужності для фільтрації та моніторингу трафіку;
  • Простота установки, налаштування і застосування – технічного фахівця потрібно витратити мінімум зусиль на разове налаштування обладнання;
  • Брандмауер легко інтегрується в стійку або серверну шафу. Це спрощує застосування і доступ до обладнання для виконання ТО.

Оцінивши всі переваги, можна сказати, що застосування апаратних міжмережевих екранів є найоптимальнішим і вигідним рішенням, в порівнянні з програмними рішеннями, а також роутерами і комутаторами з додатковим функціоналом файрволу.

Класи фільтрації даних в мережевих файрвол

Всі наявні міжмережеві екрани можна класифікувати ще й за ознакою методу моніторингу та фільтрації трафіку. Виходячи з цього критерію, можна виділити:

  1. Керовані комутатори. Справляються із завданням внутрішньо захисту. Малоефективні як засіб для захисту периметра мережі. Це слабке місце даного виду брандмауерів;
  2. Пакетні фільтри. Здатні розпізнавати маскування шкідливих програм. Доцільно використовувати в якості мережевого екрану-файрволу при взаємодії з мережами, рівень довіри до яких викликає питання.
  3. Шлюзи рівня сеансу. Проводять аналіз трафіку в межах окремого сеансу передачі даних. Мають одна вагома перевага – є сполучною ланкою між локальною і глобальною мережами. Завдяки цьому шкідливим програмам не вдається визначити склад і будова локальної мережі. Разом з тим є і один істотний недолік – немає можливості проводити аналіз мак-адрес, IP пристроїв, полів і заголовків пакетів даних. Два виду обладнання позбавлені даного мінуса;
  4. Посередники на прикладному рівні. Якщо говорити про принцип дії, то цей прилад схожий з попереднім видом екранів. Він характеризував себе, як ефективна система захисту. Однак, на відміну від шлюзу сеансового рівня, такі пристрої можуть аналізувати вміст пакетів даних і придатні для використання на прикладному рівні;
  5. Інспектори стану. Це комбінований тип брандмауера, який забезпечує всі переваги і принципи дії перерахованих вище брандмауерів.

Поради щодо вибору мережевого Firewall

Перш ніж приступити до вибору брандмауера, необхідно визначитися із завданнями, які будуть стояти перед обладнанням, вивчити параметри мережі, підібрати необхідний клас захисту.

При виборі потрібно звертати увагу на такі характеристики:

  • Пропускна здатність пристрою;
  • Щільність LAN-портів для побудови локальної мережі, які забезпечують потрібну нам швидкість передачі даних;
  • Кількість вхідних WAN-портів. Враховуйте, при цьому, також і необхідність резервування;
  • Кількість DMZ-виходів. Вони потрібні для організації та розподілу серверного простору;
  • Підтримка VPN (Virtual Private Network). З її допомогою можна з’єднувати окремі ділянки мережі в єдину віртуальну систему.
  • Ціна брандмауера. Вартість багато в чому залежить від виробника і класу пристрою, набору додаткових опцій і типу брандмауера.

Сучасні виробники пропонують міжмережеві екрани з підтримкою додаткового функціоналу: USB-порт, SFP інтерфейс, можливість живлення від POE мережі, встановлене антивірусне ПЗ, можливість монтувати апаратний брандмауер в стійку, і т.д.

Купити міжмережевий екран в Києві і Україні

На сайті нашої компанії Ви можете знайти великий асортимент обладнання для захисту від мережевих атак від провідних світових виробників. Ми співпрацюємо з більшістю постачальників безпосередньо, а тому можемо запропонувати своїм клієнтам кращі умови постачання і ціни.

Купити мережеві екрани в Києві можна в нашому інтернет-магазині. До Харкова, Луцьк, Одесу, Львів, Запоріжжя та інших міст України ми відправляємо продукцію кур’єрською службою «Нова Пошта». Терміни постачання залежать від наявності вибраного обладнання на складі.