fbpx

Оптичні мультиплексори CWDM/DWDM

Мультиплексори використовують для того, щоб передати по одній високошвидкісної лінії зв’язку одночасно кілька низькошвидкісних потоків і заощадити на вартості каналів зв’язку та їх технічного обслуговування.

Оптичні мультиплексори CWDM продумані та створені розробниками для вирішення такого завдання, як об’єднання або поділ від 2 до 9 трансльованих сигналів. Це відмінно економить бюджет і звільняє від необхідності проведення нових ліній зв’язку, а також дозволяє максимально збільшити швидкість передачі по одному оптоволокну.

Переваги використання мультиплексорів CWDM

Багаторічний досвід використання мультиплексорів CWDM центрами обробки даних і провайдерами інтернету дозволяє виділити їх основні переваги, а саме:

  • Універсальність. Вони підходять для передачі даних різного типу по різних протоколах;
  • Поєднання трансляції аналогового TV-сигналу з цифровим. Передача даних відбувається по одному кабелю, при цьому швидкість передачі може складати 1G, 2.5G і 10G;
  • Надійність. Завдяки своїй простій конструкції пристрій є надійним і гарантує досить тривалий термін служби;
  • Доступна вартість. Мультиплексори CWDM обходяться значно дешевше, ніж DWDM. При цьому невисока ціна оптичних мультиплексорів позитивно впливає на підсумкову вартість одного каналу.

Різновиди CWDM мультиплексорів

Головним фактором, за яким класифікуються мультиплексори, є кількість використовуваних волокон в конструкції пристрою. Виходячи з цього, вони діляться на:

  1. Одноволоконні мультиплексори. Як видно з назви, передача даних відбувається по одному волокну. При цьому доступні дев’ять дуплексних каналів і вісімнадцять оптичних;
  2. Двоволоконні мультиплексори. Складаються з двох волокон. Передача даних здійснюється по 18 дуплексним і 36 симплексним каналам.

Крім кількості волокон, CWDM мультиплексори можна розділити на кінцеві і призначені для введення/виведення даних. Перші використовуються для об’єднання або поділу декількох хвиль сигналу на кінцевих пунктах. Другі – щоб виділити певні дані на проміжній ділянці мережі.

Зазвичай в оптичних мультиплексорах передбачено від 2 до 8 дуплексних каналів і один Port-Express. За допомогою нього можна збільшити пропускну здатність кабелю внаслідок хвиль CWDM, що не застосовуються або комбінувати їх з DWDM.

Особливості використання оптичних мультиплексорів

Дана система набирає особливої популярності в Україні, оскільки стара інфраструктура зв’язку все більше з року в рік потребує якісного збільшення пропускної здатності передачі даних.

Мультиплексори та демультиплексори використовуються спільно, щоб на самому початковому етапі об’єднати використовувані несучі, а після на кінці лінії з приймальної сторони їх розділити.

Для реалізації передачі даних на довжинах хвиль 1310 нм і 1550 нм підходить простий тип мультиплексора WDM. Він досить практичний і зручний в експлуатації.

Коли необхідно передати до 18 різноманітних по довжині хвиль, дотримуючись інтервал у 20 нм, то застосовують розріджений спектральний мультиплексор. Він однозначно має більше можливостей, ніж перший вид. Однак, він не є найпотужнішим за своїми технічними характеристиками.

В свою чергу, оптичний мультиплексор DWDM дозволяє використовувати при об’єднанні найбільшу кількість каналів. При оптичному посиленні в діапазоні С (1530-1565 нм), є можливість передавати від декількох десятків до сотень каналів одночасно. У період технологічного прогресу це одна з найбільш потрібних умов.

Зовні оптичний мультиплексор надано у двох варіантах: в пластиковому корпусі або металевому. Останній можна встановлювати в шафу 19 “або 21”, що робить його експлуатацію особливо зручною. Той чи інший варіант вибирається, виходячи з конкретних переваг і умов установки пристрою.

Купити оптичні мультиплексори CWDM в Києві і Україні

На сайті нашої компанії Ви можете знайти широкий асортимент мережевого устаткування для самих різних завдань. Також ми надаємо послуги досвідчених висококваліфікованих мережевих інженерів, які мають досвід роботи в проєктах самого різного рівня складності.

Купити мультиплексори CWDM в Києві Ви можете в нашому офісі за попередньою домовленістю. Також на сайті можна замовити доставку кур’єрською службою «Нова Пошта» в будь-який населений пункт України. Для юридичних осіб можлива оплата безготівковим способом з наданням повного пакета документації по виконаній угоді.