fbpx

Серверне обладнання

Серверне обладнання виконує специфічні функції з управління локальними і глобальними мережами, а також роботі з великими масивами різноманітних даних. Тому програмно-апаратний комплекс сервера адаптований до високих навантажень і безперервній роботі тривалий період часу.

За допомогою серверів організовується доступ користувачів до даних незалежно від місця їх розташування. Вони також надають основні обчислювальні потужності для обслуговування баз даних, зокрема, зберігання, захисту, обробки і передачі значних обсягів інформації.

Сервера використовується у всіх сферах діяльності, починаючи від провайдерів, що надають доступ в інтернет і хостингових компаній і закінчуючи виробничими підприємствами і комерційними організаціями (інтернет-магазинами) різного типу.

Які види серверного обладнання випускають виробники?

Сервера є ключовим обладнанням, що забезпечує безперебійність функціонування локальних і глобальних мереж. Від їх працездатності залежить безперервність виробничих процесів підприємств і ефективність комерційних структур. Тому до апаратної частини серверів пред’являються особливо жорсткі вимоги по продуктивності і надійності.

Провідні виробники електроніки випускають спеціальні серії серверних комплектуючих (процесори, жорсткі диски, материнські плати, ОЗУ) з високою продуктивністю, розрахованих на постійні інтенсивні навантаження.

ВАЖЛИВО! Вихід з ладу серверного обладнання, результатом якого стало порушення зв’язку або втрата даних, може привести до багатомільйонних фінансових втрат. Тому структура дата-центрів передбачає можливість багаторазового дублювання функцій та інформації.

Архітектура сервера багато в чому нагадує традиційний персональний комп’ютер і складається з наступних елементів:

  1. Процесор. З огляду на необхідність обробки великих масивів даних, для серверів використовуються процесори з великою кількістю ядер, ніж для ПК, а також збільшеною тактовою частотою. Такий підхід надає можливість досягти більш високої багатопоточності, виконуваних процесів;
  2. Оперативна пам’ять. Відповідає за швидкодію системи і всіх запущених додатків. Від її обсягу залежить ефективність функціонування серверного обладнання;
  3. Дискова система. Повинна забезпечувати не тільки великі обсяги пам’яті і надійність зберігання інформації, але і швидкий доступ до даних. На цей момент в серверах використовуються диски з інтерфейсами SATA і SAS. Перший варіант відносять до доступних за вартістю пристроїв, проте він має обмеження у швидкодії. Інтерфейс SAS значно перевершує за швидкістю роботи SATA, проте має і набагато більшу вартість;
  4. Контролер. Об’єднує кілька жорстких дисків в один логічно пов’язаний масив. Інформація в масиві розподіляється таким чином, що вихід з ладу одного з дисків не робить якого-небудь помітного впливу на роботу комп’ютера, а не приводить до втрати цінних даних. Використання RAID-контролера є обов’язковим для файлових серверів, що спеціалізуються на зберіганні та обробці великих обсягів даних;
  5. Материнська плата. Її основні функції можна порівняти з аналогічним обладнанням для ПК – об’єднання всіх складових обчислювальної системи. Існує ряд значних відмінностей. Найбільш значущим є наявність додаткових роз’ємів для процесорів, що дозволяє істотно підвищити продуктивність;
  6. Блок живлення. Крім забезпечення підвищеного енергоспоживання він включає до свого складу системи захисту, що запобігають вплив на чутливе серверне обладнання перепадів напруги;
  7. Система охолодження. Висока тактова частота процесора і постійна інтенсивна робота інших мікросхем є джерелом виділення великої кількості тепла. Це може негативно вплинути на працездатність всього серверного обладнання в цілому. Тому крім локальних систем охолодження всередині корпусу настійно рекомендується оснащувати приміщення серверної або дата-центру кліматичною установкою;
  8. ДБЖ. Підключення сервера завжди здійснюється через блок безперебійного живлення, що має власну систему захисту від перепадів напруги. Його використання дозволяє коректно завершити роботу серверного обладнання при тривалому відключенні електроенергії. Крім того, ДБЖ призначені для серверів, здійснюють контроль розподілу харчування по всім підключеним до них пристроям. Великі дата-центри також мають додаткове генерує обладнання на випадок тривалого відключення центрального енергопостачання. Його запуск може здійснюватися як в ручному, так і в автоматичному режимі;
  9. Пристрій вводу-виводу. Використовуються стандартні для ПК клавіатура і миша. Вони застосовуються для первинної налаштування або діагностики несправностей.

ВАЖЛИВО! З огляду на те, що сервери не призначені для безпосереднього відображення графіки з високою роздільною здатністю, виробники серверного обладнання не встановлюють на них відеокарти.

Як вибрати серверне обладнання від виробника?

Вибираючи сервер для підприємства необхідно враховувати такі критерії:

  • Поточна інфраструктура і масштаб інформаційної мережі;
  • Рівень відмовостійкості;
  • Можливість масштабування при збільшенні числа користувачів і при додаванні завдань.

Також при проєктуванні інфраструктури необхідно враховувати, що вартість обслуговування серверів досить висока, тому придбання бюджетних варіантів обладнання, яке не справляється з навантаженням, може привести до додаткових фінансових витрат для ремонту і заміни.

Експлуатація серверів здійснюється в режимі 24/7, при цьому втручання оператора повинно бути мінімальним, як і час простою або обмеження доступу через неполадки. Тому повсюдно застосовуються дублюючі системи з автоматичним перемиканням на запасні (альтернативні) обчислювальні потужності в разі виходу з ладу основних. Збереження даних здійснюється в RAID-масивах. Природно, ціна серверного обладнання з можливістю дублювання і масштабування трохи вище серверів використовуваних для контролю локальних мереж.

Купуючи серверне обладнання необхідно орієнтуватися, перш за все, на кількість робочих станцій. Класифікація, в залежності від цього параметра, наступна:

  • SoHo – до 20 підключених користувачів;
  • SMB – до 500;
  • Enterprise – кілька тисяч (з широкими можливостями масштабування).

При виборі класу серверної системи необхідно враховувати не тільки її масштаб, але і важливість оброблюваної інформації. Тому іноді більш доцільно використовувати технічні рішення вищого порядку.

Купити серверне обладнання в Києві та Україні

Наша компанія поставляє обладнання для різних дата-центрів по всій Україні ось уже понад 10 років. Своїм клієнтам ми пропонуємо додаткові послуги з інтеграції, налаштуванню і підключенні мережевого обладнання, а також конкурентні ціни на всю продукцію, що поставляється.

Купити серверне обладнання в Києві можна в нашому інтернет-магазині. Є можливість безготівкової оплати для юросіб, а також консультування з усіма додатковими питаннями. Терміни постачання устаткування залежать від наявності товарів на складі постачальника і уточнюються додатково.