В процесі експлуатації корпоративних комунікацій використовується досить складний комплекс обладнання та програмного забезпечення, одним з елементів якого є мережева інфраструктура. Як показує практика, мережі можуть мати безліч вразливостей. Найбільш небезпечними вважаються незашифровані канали зв’язку, помилки в налаштуваннях точок доступу і розмежування прав користувачів і адміністраторів.
Використання застарілого обладнання не тільки підвищує уразливість мережевої інфраструктури, а й істотно знижує її працездатність. Своєю чергою це відбивається на ефективності виконання своїх функцій співробітниками компанії.
Аудит мережевої інфраструктури є комплексну перевірку, яка визначає поточний стан всіх елементів корпоративних комунікацій. Так само проводяться заходи щодо пошуку і виявлення вже наявних і потенційних проблем.
Результат аудиту – це звіт, в якому описано поточний стан мережевої інфраструктури і надані рекомендації по її подальшої експлуатації. Залежно від значущості виявлених проблем може бути запропонована або модернізація вже наявних компонентів, або впровадження нового обладнання та відповідного програмного забезпечення.
Існує ряд ситуацій, коли аудит IT-інфраструктури підприємства є необхідністю:
Для проведення аудиту можуть залучатися власні фахівці (внутрішній аудит), проте його ефективність досить обмежена, а висновки суб’єктивні. Зовнішній аудит ІТ інфраструктури компанії проведений сторонніми фахівцями, особливо співробітників компанії з відповідною спеціалізацією, має набагато більше переваг. З яких, найбільш значущими є наступні:
ВАЖЛИВО! Залучення до проведення аудиту власних фахівців відволікає їх від виконання своїх основних функцій, що істотно знижує якість, як перевірки, так і поточної роботи.
Перед укладенням договору на надання послуги аудиту мережевої інфраструктури, проводиться консультація з представником замовника, на якій визначається перелік основних питань і цілей. Залежно від цього вибирається вид перевірки – комплексна або спеціалізована (вузьконаправлена).
Технічне завдання формується тільки після попереднього вивчення документації наданої замовником, а також отримання відповідних прав доступу. Команда аудиторів формується, як з представників підрядника, так і зі співробітників аудиту. Це допомагає провести комплексний аудит інформаційної інфраструктури, набагато швидше і ефективніше.
Процедура аудиту складається з послідовних етапів:
На підставі отриманої інформації формується звіт, де детально описано поточний стан ІТ-інфраструктури, а також надано рекомендації щодо неї оптимізації, модернізації і поліпшення роботи.
Звернувшись в нашу компанію, ви зможете замовити аудит IT інфраструктури в Києві і по всій Україні. Наші фахівці мають більш ніж 10-річний досвід роботи з проєктами високого рівня складності. І можуть виконувати аудит інфраструктур наступних типів:
Ціна аудиту мережевої інфраструктури залежить від структурної складності, кількості офісів для проведення аудиту і використовуваних додатків. Вартість розраховується індивідуально, з урахуванням технічних вимог кожного клієнта.