fbpx

Аудит мережевої інфраструктури

В процесі експлуатації корпоративних комунікацій використовується досить складний комплекс обладнання та програмного забезпечення, одним з елементів якого є мережева інфраструктура. Як показує практика, мережі можуть мати безліч вразливостей. Найбільш небезпечними вважаються незашифровані канали зв’язку, помилки в налаштуваннях точок доступу і розмежування прав користувачів і адміністраторів.

Використання застарілого обладнання не тільки підвищує уразливість мережевої інфраструктури, а й істотно знижує її працездатність. Своєю чергою це відбивається на ефективності виконання своїх функцій співробітниками компанії.

Аудит мережевої інфраструктури є комплексну перевірку, яка визначає поточний стан всіх елементів корпоративних комунікацій. Так само проводяться заходи щодо пошуку і виявлення вже наявних і потенційних проблем.

Результат аудиту – це звіт, в якому описано поточний стан мережевої інфраструктури і надані рекомендації по її подальшої експлуатації. Залежно від значущості виявлених проблем може бути запропонована або модернізація вже наявних компонентів, або впровадження нового обладнання та відповідного програмного забезпечення.

У яких випадках потрібен аудит мережевої інфраструктури підприємства?

Існує ряд ситуацій, коли аудит IT-інфраструктури підприємства є необхідністю:

  1. Перш ніж приступати до проєктування нових мереж або модернізації наявних, необхідно зібрати дані про стан об’єкта, на підставі яких буде здійснюватися розробка проєкту;
  2. Після виконання робіт по ремонту або модернізації, для перевірки реальних експлуатаційних характеристик і їх відповідності вимогам клієнта;
  3. Для виявлення причин збоїв, зниження продуктивності, нестабільної роботи і т.п. Як показує практика, проблеми можуть полягати в якості послуг інтернет-провайдера, збої у функціонуванні обладнання або помилки налаштувань програмного забезпечення. В цьому випадку аудит, проведений третіми особами, може стати остаточним доказом у вирішенні конфліктної ситуації;
  4. Для оцінки якості наданих провайдером послуг – часу затримки і пропускної здатності каналу, а також відповідності реальним показникам, заявленим в договорі;
  5. При зміні адміністратора локальної мережі. Незалежно від того чи буде це новий співробітник організації або послуги аутсорсингових компаній;
  6. Для оптимізації експлуатаційних витрат на IT-інфраструктуру, а також оцінки фінансування і складання бюджету на її утримання.
  7. Для перевірки персоналу організації. Як правило, вона проводиться, коли діяльність IT-відділу недостатньо результативна. При цьому, аудиторами проводиться оцінка кваліфікації співробітників IT-відділу, рівня модернізації IT-інфраструктури та відповідності рівня очікування керівництва загальним вкладенням в ІТ.

Які переваги дає комплексний аудит IT інфраструктури?

Для проведення аудиту можуть залучатися власні фахівці (внутрішній аудит), проте його ефективність досить обмежена, а висновки суб’єктивні. Зовнішній аудит ІТ інфраструктури компанії проведений сторонніми фахівцями, особливо співробітників компанії з відповідною спеціалізацією, має набагато більше переваг. З яких, найбільш значущими є наступні:

  • Висока об’єктивність висновків. У залученого підрядника, ніяк не пов’язаного з компанією, немає зацікавленості в певних результатах перевірки;
  • Залучені фахівці не мають попередніх даних про технічний стан IT інфраструктури. Вони отримують інформацію опитуючи персонал, аналізуючи і систематизуючи отриману від замовника технічну документацію, тестуючи конфігурації використовуються пристроїв. Завдяки такому способу збираються найбільш актуальні дані про поточний стан мереж;
  • Комплексна перевірка всіх параметрів, навіть очевидних фахівцям замовника дає найбільш повну та адекватну інформацію про поточні параметри мережі;
  • У фахівців підрядника є більше досвіду, крім того їх кваліфікація істотно вище, в зв’язку з постійним виконанням ретельних перевірок різних видів мереж.

ВАЖЛИВО! Залучення до проведення аудиту власних фахівців відволікає їх від виконання своїх основних функцій, що істотно знижує якість, як перевірки, так і поточної роботи.

Що включає послуга аудиту інформаційної інфраструктури?

Перед укладенням договору на надання послуги аудиту мережевої інфраструктури, проводиться консультація з представником замовника, на якій визначається перелік основних питань і цілей. Залежно від цього вибирається вид перевірки – комплексна або спеціалізована (вузьконаправлена).

Технічне завдання формується тільки після попереднього вивчення документації наданої замовником, а також отримання відповідних прав доступу. Команда аудиторів формується, як з представників підрядника, так і зі співробітників аудиту. Це допомагає провести комплексний аудит інформаційної інфраструктури, набагато швидше і ефективніше.

Процедура аудиту складається з послідовних етапів:

  1. Аналіз всіх компонентів ІТ-інфраструктури окремо: ЦОД, звичайна та ip-телефонія, система безпеки, мережі передачі даних, як Wi-Fi, так і Ethernet тощо.;
  2. Перевіряється працездатність всіх програмних сервісів, відповідність їх структури необхідної бізнес-моделі;
  3. Оцінка конфігурації використовуваного обладнання, розташованого в офісі або віддалено;
  4. Тестування корпоративної мережі на відмовостійкість;
  5. Виявлення вразливостей або потенційних вузьких місць, які можуть становити загрозу цілісності інформації або порушення конфіденційності.

На підставі отриманої інформації формується звіт, де детально описано поточний стан ІТ-інфраструктури, а також надано рекомендації щодо неї оптимізації, модернізації і поліпшення роботи.

Замовити аудит мережевої інфраструктури в Києві і Україні

Звернувшись в нашу компанію, ви зможете замовити аудит IT інфраструктури в Києві і по всій Україні. Наші фахівці мають більш ніж 10-річний досвід роботи з проєктами високого рівня складності. І можуть виконувати аудит інфраструктур наступних типів:

  • Мережі на основі обладнання всіх сучасних виробників;
  • Сервіси безпеки, VPN і VoIP рішення;
  • Сервери, ЦОД і супутня їм мережева інфраструктура;
  • Бездротові мережі Wi-Fi;
  • Мережі провайдерів і операторів зв’язку;
  • Будь-які технічні рішення на основі обладнання провідних світових виробників: Cisco, Huawei, Jupiter, NETApp, VMware та ін.

Ціна аудиту мережевої інфраструктури залежить від структурної складності, кількості офісів для проведення аудиту і використовуваних додатків. Вартість розраховується індивідуально, з урахуванням технічних вимог кожного клієнта.

Від чого залежить вартість аудиту?

  1. Аудит яких компонентів мережі необхідно зробити (к-ть пристроїв, сервісів і т.д.)
  2. Скільки інженерів і часу потрібно на виконання роботи
  3. Рівень деталізації документації, яка видається після аудиту
  4. Час на отримання необхідних даних від замовника і доступу до обладнання
  5. Обсяг і глибина необхідного тестування
  6. Можливий час простою «інженерів»