fbpx

Широкосмугові BRAS маршрутизатори

Broadband Remote Access Server (BRAS) – сучасний пристрій, який можна використовувати на рівні сервера в побудові мережевої інфраструктури інтернет-провайдера. Альтернативна назва BRAS – маршрутизатор широкосмугового віддаленого доступу.

Довідка! За допомогою BRAS-роутерів можна ефективно забезпечувати контроль доступу в інтернет, гнучко регулюючи обсяг трафіку і швидкість з’єднання індивідуально для кожного абонента. Це дає провайдеру можливість пропонувати клієнтам кілька тарифних планів з різними умовами.

Які завдання виконують BRAS маршрутизатори?

Можна виділити кілька головних завдань BRAS маршрутизатора:

  1. Об’єднання абонентів від DSLAM’ов при організації доступу за технологією xDSL;
  2. Робота і забезпечення індивідуальних сесій через протоколи Asynchronous Transfer Mode і Point-to-Point Protocol;
  3. Використання політики якості QoS.
  4. Призначення певних параметрів для тунелю конкретного абонента, сюди можна віднести призначення IP-адреси і т.д .;
  5. Маршрутизація трафіку, спрямованого в магістральну мережу зв’язку постачальника інтернет-послуг.

Довідка! Одним з основних моментів взаємодії роутера широкосмугового віддаленого доступу з іншими вузлами мережі, можна назвати термінація тунелів між різними точками. Сюди відносяться і тунелі PPPoE.

Одночасно з цим, DSLAM об’єднує трафік від різних індивідуальних користувачів в одну точку. Після цього, дані відправляються на Broadband Remote Access Server. Абонентський доступ до мережі здійснюється за допомогою протоколу Authentication, Authorization, Accounting (AAA).

Переваги маршрутизаторів широкосмугового віддаленого доступу

У широкосмугових маршрутизаторів різних виробників зустрічаються приблизно однакові переваги і недоліки. До плюсів BRAS, ми можемо віднести:

  • Малі розміри обладнання. Комплекс встановлюється в 19-дюймову стійку. У той же час деякі з пристроїв по висоті займають до 4 юнітів (замість звичайних 1-2 юнітів для стандартного устаткування). І це вже можна віднести до мінусів;
  • Вузька спеціалізація пристрою. Завдяки цьому забезпечується стабільність роботи по обмеженого спектру поставлених завдань;
  • Легка інтеграція. Виробник забезпечує повну сумісність BRAS-маршрутизатора з усіма іншими своїми пристроями;
  • Маршрутизатор широкосмугового доступу, зводить до мінімуму втрату пакетів для основних додатків, тим самим забезпечуючи QoS для тарифних планів з лімітованої пропускною спроможністю.

Важливо! Незважаючи на всі позитивні моменти використання BRAS, існують і деякі особливості таких рішень, про які слід пам’ятати під час їх інтеграції в мережеву інфраструктуру.

Особливості широкосмугових маршрутизаторів

Якщо Ви плануєте використовувати маршрутизатори широкосмугового віддаленого доступу, необхідно пам’ятати, що частина моделей має деякі характерні риси, які важливо враховувати при побудові мережевої інфраструктури.

Тому, вибираючи виробника і конкретний пристрій рекомендуємо проконсультуватися з нашим фахівцем, можливо він порадить найкраще рішення.

Необхідно пам’ятати, що для ряду BRAS-роутерів актуальні:

  • Чимала вартість комплектуючих. Для широкосмугового маршрутизатора ціна запчастин і модулів розширення досить висока. Правда, це компенсується високою надійністю таких пристроїв, вони ламаються досить рідко. Варто, також, врахувати, що запасні частини можуть бути відсутні в постійному продажі, їх необхідно замовляти і чекати, що може привести до простою на підприємстві;
  • Для ряду моделей використанні додаткового функціоналу в мережі (наприклад, одночасне перетворення мережевих адрес, шейпінг і фільтрація трафіку) може привести до перевантаження центрального процесора;
  • Вузька специфікація придбаних рішень вимагає додаткових витрат (наприклад, на додаткові ліцензії в разі великого числа абонентів мережі);
  • Не всі BRAS-маршрутизатори можуть бути інтегровані з пристроями від інших виробників (в тому числі можливі проблеми в сумісності стандартних для IP-мереж протоколів);
  • Великі габарити. Важить цей комплекс більше тридцяти кілограм, тому встановити його на верхніх ярусах стійки не представляється можливим. Моделі від деяких вендорів можуть перевищувати висоту в 4U.
  • Високе енергоспоживання.

Купити маршрутизатор широкосмугового доступу в Києві і Україні

Наша компанія є великим всеукраїнським постачальником і інтегратором обладнання для інтернет-провайдерів, хостингів і мереж підприємств. Тому у нас Ви можете не тільки купити BRAS маршрутизатор в Києві за доступною ціною, а й замовити установку і налаштування обладнання в Вашому дата-центрі, а також отримати компетентні консультації щодо його використання.

До Луцька, Івано-Франківськ, Дніпро, Харків, Одесу та інші міста України широкосмугові маршрутизатори ми відправляємо службою доставки «Нова Пошта». Терміни поставки залежать від наявності обладнання на складі.