Більшість телекомунікаційних вендорів наразі мають серед своїх продуктових портфелів рішення у вигляді Л3-комутаторів із підтримкою MPLS. Ми ж зараз зосередимось на Huawei.
Ми досить часто отримуємо від наших партнерів запити щодо побудови L2-мереж зі складними топологіями, або ж підвищеними вимогами до резервування трафіку. І ми приходимо до висновку що використання MPLS L2VPN (VPLS, VPWS) замість «класичного» Л2 транспорту має значні переваги, в тому числі:
Більшість телекомунікаційних вендорів наразі мають серед своїх продуктових портфелів рішення у вигляді Л3-комутаторів із підтримкою MPLS. Ми ж зараз зосередимось на Huawei.
Серед рішень Huawei під таку задачу підходять комутатори із модельних рядів 5720EI, 6720EI/6720HI, CE6850-HI та інші. Тож, маючи можливість, ми вирішили зібрати тестовий стенд, сконфігурувати та перевірити сервіс VPLS на Huawei, для того, щоб мати «живі» напрацювання та конфігурації при потребі. В якості маршрутизатора PE1 нашого стенду – Juniper MX104 із функціоналом Routed VPLS. В якості маршрутизатора PE2 – Huawei S6720-30C-EI-24S-AC. Тож ділимось із вами схемою та результатами.
Версії програмного забезпечення обох маршрутизаторів під час тестування:
Схема стенду:
Згідно схеми була налаштована базова динамічна маршрутизація (OSPF) на топології мережі, що емулює складну (більше одного шляху від PE1 до PE2), LDP-сигналізація та VPLS Martinidraft між peer-адресами Loopback-інтерфейсів з обох сторін. На JuniperMX104 для зручності тестування також додали до VPLS інтерфейс та функціонал L3. Позитивний результат тесту – зв’язність в межах L2-домену між L3 інтерфейсами PE1 та CE1.
Після кількох днів роботи та тестувань, ми можемо впевнено сказати, що по-перше – VPLS на Huawei S6720-30C-EI-24S-AC працює, а також що операційна система Huawei VRP – це потужне програмне забезпечення, CLI якого є дуже зручним та інтуітивним для інженера.
Щодо конфігураційних файлів, рекомендацій стосовно налаштувань та питань з підбору обладнання ви можете звернутись до команди Omnilink у будь-який час.