fbpx
Огляди технологій

Як вибрати корпус для сервера?


Стабільне функціонування сервера забезпечується за допомогою його корпусу, який дозволяє об’єднати всі елементи – «материнку», процесор і все накопичувачі в єдину систему. Щоб вибрати корпус для сервера, який відповідає всім вимогам конкретної інфраструктури, необхідно враховувати цілий ряд важливих нюансів.

Серверний корпус виконує функцію шасі, на яке встановлюються основні компоненти сервера. Стійкові конструкції монтуються в серверні шафи та стійки. Далі в статті ви дізнаєтеся, як вибрати серверний корпус, спираючись на ключові параметри вироби.

Що найбільш важливо при виборі серверного корпусу?

При виборі серверного корпусу особливу увагу слід звернути на його габарити. Власне, від розмірів конструкції залежить кількість простору, яке вона буде займати в шафі. Чим більше вільного простору всередині шафи, тим якісніше охолоджуються всі елементи системи. До того ж у великогабаритний виріб поміститься більше апаратної начинки.

Важливо! Щоб в майбутньому уникнути турбот з пошуком відповідних комплектуючих, рекомендуємо придбати стандартний 19-дюймовий корпус. Оснащення такої моделі практично нічим не відрізняється від набору комплектуючих в стаціонарних ПК.

Стандартна висота конструкції під серверну шафу дорівнює 1,75 дюйма. Даний показник вимірюється в «units» – U. Найбільшою популярністю користуються такі вироби:

  • 1U – 44 мм;
  • 2U – 88 мм;
  • 3U – 133 мм.

Попри поширену думку, глибина виробу не прив’язана до його висоти – навіть низькі модифікації можуть бути максимально місткими.

Цікаво! Для організації серверної системи найчастіше купують моделі з висотою 2U. В даному випадку визначальним моментом є не стільки місткість конструкції, скільки її економічність – нерідко в ЦОД стягують плату за юніти при розташуванні сервера. Якщо ж мета – обладнати особисту серверну кімнату, то можна вибрати модель будь-якої висоти, аби вона відповідала іншим вимогам системи.

Як правильно вибрати корпус для сервера?

Перед тим, як зупинитися на виборі конкретної моделі, важливо вирішити, скільки компонентів буде розміщено всередині корпусу. Залежно від виду серверного пристрою може змінюватися кількість накопичувачів, блоків живлення та інших складових.

Установка серверного корпусу в стійку

Щоб правильно вибрати серверний корпус, варто брати до уваги наведені нижче характеристики.

Глибина корпусу

Показники глибини визначають, скільки «начинки» вдасться помістити в корпус і який формат «материнки» можна використовувати. В такому випадку краще підбирати розміри з урахуванням можливої місткості вироби. Не забувайте, що глибина вироби впливає на ступінь охолодження серверної системи, тому краще придбати більш глибоку модель.

Важливим моментом є глибина телекомунікаційної стійки, в яку буде встановлюватися сервер. Вона повинна бути трохи більше глибини самої конструкції.

Можливість гарячої заміни накопичувача

Представлена функція має на увазі можливість замінювати диски, не вимагаючи відключення обладнання. В параметрах вона прописана як HotSwap. Якщо ж Ви не збираєтеся робити заміну жорстких дисків в процесі роботи сервера, то ця опція Вам не знадобиться.

Число слотів під диски

В залежності від модифікації, конструкція може бути оснащена різною кількістю слотів під диски – максимум може бути 16 штук. При виборі відповідного варіанту слід орієнтуватися тільки на особливості Вашої мережі, тому будьте уважні.

Тип системи охолодження

Оскільки серверна система піддається впливу високих температур, одним з найважливіших критеріїв при виборі виробу – охолоджуюча система. Кращим варіантом залишається припливна вентиляція, що дозволяє складовим системи коректно працювати навіть при великих навантаженнях. Система працює за рахунок вентиляторів в різних частинах конструкції:

  • Передні кулери забезпечують рух повітря з лицьової до задньої частини конструкції;
  • Встановлені в задній області кулери швидко виводять повітря з обладнання.

Продумана система гарантує стовідсоткове охолодження всіх важливих компонентів сервера.

Про що ще потрібно пам’ятати, щоб вибрати кращий корпус?

Вибір найкращого корпусу для сервера

Щоб вибрати кращий корпус для сервера, крім вищеописаних вимог, необхідно пам’ятати ще кілька моментів.

  1. Моделі з однаковими розмірами можуть мати різне розташування слотів;
  2. При поставці обладнання не має вбудованого блоку живлення, щоб користувач зміг встановити БП з потужністю, що підходить для всіх комплектуючих системи;
  3. Деякі моделі передбачають можливість установки двох блоків живлення – такий варіант ідеально підходить для створення безперебійного функціонування сервера;
  4. У разі нестачі гнізд під диски можна придбати кошик для жорстких дисків.
Вас можуть зацікавити