fbpx
Огляди продуктів
19 Серпня 2020

Омнілінк уклала партнерство з компанією Arista

Огляд компанії Arista та переваг серій комутаторів 7280R2 та 7280R3.


Ми стали офіційними партнерами компанії Arista – одного з провідних виробників обладнання для дата-центрів та програмно-визначених мереж. Звучить класно, так? Але давайте з’ясуємо, що це означає та які переваги надає нашим клієнтам. І почнемо з найпростішого.

Хто такі Arista?

Американська компанія Arista Networks вже п’ятнадцять років самостійно розробляє і продає обладнання для розгортання мереж, які потребують високопродуктивних обчислень. В даний момент рішення Arista Networks представлені практично у всіх сегментах: кампусні мережі, центри обробки даних, програмно-визначені мережі нового покоління, торгові приміщення, гібридні мережі, віддалені хмарні середовища тощо.

Вже декілька років поспіль Arista залишається традиційним лідером з поставок обладнання для сегментів Data Center, та High-frequency trading (торгові біржі тощо). Наприклад, відповідно до результатів досліджень Gartner:

 

А ось рейтинг Forrester в категорії Hardware SDN (обладнання для програмно-визначених мереж) за поточний рік:

 

Більше того, за статистикою, понад 40% усіх високопродуктивних портів номіналом 100G у світі розташовані на комутаторах виробництва саме Arista Networks.

Добре, вони круті, але чому партнерство?

Потрапляння у рейтинги не випадкове. Компанія з самого початку фокусувалась на інноваціях та вирішені складних задач. Саме Arista перша почала використовувати Clos-топологію при організації дата-центрів, яка більш відома як Leaf-Spine архітектура і сьогодні є новим стандартом побудови великих мереж. Сюди ж відносяться IP Fabric Underlay та Overlay, одні з основних компонентів архітектурної трансформації, які Arista також перша впровадила і почала використовувати.

Інша сильна сторона їх продукції – Arista EOS, мережева операційна система. З одного боку, вона максимально відкрита: базується на немодифікованому ядрі Linux і не тільки дозволяє, але й заохочує до використання переваг стеку Linux на комутаторах і маршрутизаторах. Також в Arista EOS відсутні IPC, засоби «спілкування» між процесами. Замість цього всі стани зберігаються в NetDB/SysDB, яка працює в тому числі як pub/sub шина, і всі процеси обмінюються даними тільки з нею. Це підвищує надійність та стійкість окремих процесів і забезпечує їх відновлення без втрати стану і наслідків для мережі.

Ми особисто завжди орієнтувалися на вирішення складних завдань, і обладнання Arista найкращим чином відповідає сучасним технічним вимогам бізнесових ІТ-інфраструктур. Архітектурні рішення для мереж DC/SP зараз рухаються у тому ж напрямку, в якому Arista розвивала свої продукти роками. З іншого боку, їх обладнання працює на Merchant Silicon. Ці чіпи функціонально не поступаються пропрієтарним, але значно виграють в ціні та продуктивності. Особливо в таких завданнях, як Service Provider Core, Internet Peering, DC Edge, Internet Exchange Point. Тому партнерство з Arista – це бажання працювати з лідером ринку, зацікавленим у еволюції галузі та цифрових інноваціях.

З якими продуктами Arista ми вже працюємо?

В даний момент ми використовуємо серії комутаторів 7280R2 та 7280R3, які мають високу продуктивність та щільність портів і працюють на базі чіпсетів Jericho+ и Jericho 2 від Broadcom. Одна з переваг цього обладнання – великий буфер, який дозволяє запобігати втратам пакетів в умовах перевантажень, incast та microburst, що критично для багатьох протоколів і типів трафіку. Також дані комутатори підтримують VoQ фабрику для запобігання Head-Of-Line Blocking, а Forwarding Information Base (FIB) становить від 2 до 2.5 мільйонів IPv4/IPv6 маршрутів. В сумі ці характеристики дозволяють використовувати 7280R2 та 7280R3 в якості повноцінних Border Router в абсолютній більшості кейсів.

Така роль вимагає від обладнання мати на борту сучасні засоби захисту. Дані комутатори, наприклад, підтримують технологію sFLOW, яка дозволяє отримувати детальну статистику по трафіку без шкоди продуктивності. А програмна та апаратна підтримка фільтрів BGP FlowSpec ефективно запобігає DDoS-атакам.

Окрім високої продуктивності та підвищених безпекових характеристик іншою важливою вимогою бізнесу до обладнання сьогодні є гнучкість. Комутатори даних серій підтримують програмований data plane на ряду з VxLAN, MPLS, SR, SRv6, що в майбутньому дозволить на ходу додавати будь-які протоколи та інкапсуляції. Іншими словами – захистити інвестиції.

Висновок: де використовувати, та що це дасть бізнесу?

Ми бачимо серії Arista 7280R і 7280R3 в якості рішень для інтернет провайдерів, мереж дистрибуції контенту (CDN), точок обміну трафіком (IXP) та дата центрів. Адже саме їм життєво необхідні велика продуктивність та щільність портів без шкоди для функціональності і масштабованості.

З точки зору інвестицій, обладнання Arista значно вигідніше у порівнянні з маршрутизаторами інших виробників, які традиційно використовуються у цих сегментах. І мова не тільки про використання Merchant Silicon, що знижує кінцеву вартість, але й про високу надійність, яка окупається в довгостроковій перспективі, та відкритість екосистеми і легку масштабованість.

Говорячи просто, дане обладнання повністю відповідає вимогам ІТ-інфраструктур нового покоління. Адже більшість фундаментальних технологічних рішень, які зараз використовуються повсюдно для побудови таких мереж, були впроваджені саме Arista. Інновації завжди були та залишаються одним з головних принципів роботи компанії.

Вас можуть зацікавити