fbpx
Кейси

Найкращі кейси: модернізація мережі стрімінгового сервісу MEGOGO на базі нових маршрутизаторів ARISTA


Стрімінгові платформи – досить новий сектор, але стрімко розвивається. Тому успіх у цій сфері змушує компанії самим собі задавати тренди і сміливо випробовувати нові формати. MEGOGO, будучи найбільшим і найвідомішим ОТТ-сервісом в Україні та одним з провідних у Східній Європі, бездоганно дотримується цього принципу.

Наприклад, специфіка їх бізнес-моделі передбачає широкий спектр послуг: не тільки онлайн-кінотеатр та стрімінг серіалів, але й шоу, спортивні події, телеканали, а віднедавна – аудіокниги та подкасти, частина з яких – власного виробництва. Весь контент завжди доступний одночасно на різних платформах у високій якості та зі зручним функціоналом.

Таке різноманіття і високі стандарти значно підвищують вимоги до сервісів та мережевої інфраструктури. Тому MEGOGO прийняли рішення про модернізацію. 

Запит та технічне завдання

Замовника цікавило збільшення продуктивності мережі та мінімізація втрат пакетів даних у різних сценаріях. Також запуск нової платформи потрібно було провести без припинення роботи старої, забезпечуючи безперервність надання послуг. Технічне завдання розроблено спільно з ІТ-відділом замовника, після чого співробітники «ОмніЛінк УА» взялися за розробку рішення.

Зокрема, фахівці компанії запропонували кілька версій архітектури. Серед них – collapsed spine/core, який передбачав реалізацію на обладнанні Arista. Цей варіант виявився найбільш відповідним через вдале для даного кейсу співвідношення продуктивності, функціоналу і ціни.

Розробка дизайну мережі та реалізація

На наступному етапі інженери «ОмніЛінк УА» розробили декілька деталізованих дизайнів з демонстрацією у віртуальному середовищі. Замовника зацікавив варіант, який передбачає застосування в downstream напрямку технологій M-LAG і vARP від Arista для забезпечення відмовостійкості, а в upstream – чистої eBGP маршрутизації з ECMP і UCMP.

Такий дизайн реалізується через одночасне і безпосереднє підключення серверів, що відповідають за відеострімінг, до двох edge-маршрутизаторів Arista 7280R3 через порти 25/40/100 Gbit за допомогою LACP. Підключення upstream провайдерів і пирингів при цьому виконується тільки через порти 100/40Gbit за допомогою протоколу eBGP. Це дозволяє «зколапсувати» рівні мережі Leaf, Spine і DC GW/ASBR в один єдиний. Продуктивність обладнання в даному випадку розрахована таким чином, що мережа без проблем може «пережити» вихід з ладу будь-якого маршрутизатора.

Результати і висновки

Важливий результат – відсутність в мережі bufferless комутаторів. Наявність пакетного буферу на 16GB в маршрутизаторах Arista 7280R3 дозволяє уникнути втрат пакетів навіть у сценаріях зі значним перевантаженнями конкретних портів. В той же час апаратна підтримка до 2,5 млн IPv4 префіксів у FIB дозволяє приймати fullview та більш точно і якісно керувати трафіком в сторону абонента. Для підключення пірінг-партнерів через низькошвидкісні інтерфейси 10/25Gbit були обрані комутатори Arista 7280SR2, які також мають об’ємний пакетний буфер для мінімізації втрат при перевантаженнях та переходах трафіку від високошвидкісних до низькошвидкісних інтерфейсів.

Таким чином, продуктивність мережі MEGOGO збільшилася у вісім разів при мінімізації втрат пакетів та з реалізацією високої відмовостійкості. У випадку OTT-сервісу це критично важливий показник, адже забезпечує стабільність та високу якість сервісів.

Поставки даного обладнання Arista в Україну – одні з перших в світі, тому що платформа тільки нещодавно була презентована на ринку. Проте, реалізований проєкт продемонстрував її працездатність та можливість застосування в якості одного з найбільш оптимальних рішень для майбутніх кейсів.

Важливо зазначити, що такий досвід дозволяє відповісти на безліч питань, що зазвичай виникають щодо нового продукту як у замовників, так і у інтеграторів.

«MEGOGO завжди турбується про стабільність і високу якість послуг, що вимагає безперервного розвитку. Модернізація інфраструктури до високих стандартів сучасності – непросте завдання. Тому ми раді, що обрали саме «ОмніЛінк УА». Фахівці компанії професійно підійшли до вирішення поставленого завдання, якісно провівши модернізацію мережі. Також ми раді бути одними з перших, в чию інфраструктуру впроваджено рішення на базі маршрутизаторів 7280R3 від ARISTA, світових лідерів своєї індустрії. Дякуємо колективу компанії «ОмніЛінк УА» і плануємо розвивати співпрацю в майбутньому».

Дубровський Костянтин, Head of Operations at MEGOGO

Вас можуть зацікавити