fbpx
Огляди технологій
8 Квітня 2020

Сумісне оптичне рішення для Ethernet комутатора, інтегрованого із Intel Silicon Photonics

Компанія Intel анонсувала успішну інтеграцію свого 1.6-терабітного фотонного процесора (silicon photonics engine) з 12.8-терабітним програмованим Ethernet-комутатором Barefoot Tofino 2. Це інтегроване рішення, яке об’єднує основні технологічні блоки Intel та її підрозділу Barefoot Networks в комутаторах Ethernet з інтегрованою оптикою.


Важливість такого рішення полягає в тому, що сучасні датацентрові комутатори залежать від оптичних трансиверів, що електрично підключаються до портів серіалізатора/десеріалізатора (serializer/deserializer, SerDes) комутатора. Із зростанням пропускної здатності комутаторів датацентрів підключення SerDes до трансиверів стає дедалі складнішим та енергоємним. З комбінованою оптикою, оптичний порт разом із комутатором розміщені інтегровано, що в свою чергу, зменшує енергоспоживання та забезпечує непереривне масштабування  комутаторів.

Сам silicon photonics engine являє собою комплект трансиверів, збудованих на основі інтегрованих фотонних чипів із вбудованими в них лазерами, високошвидкісними модуляторами та детекторами. Він приймає 16 сигналів вводу/виводу на стороні хоста та підтримує сумарно 16 паралельних оптичних ліній PAM4, що йдуть по паралельним одномодовим оптичним волокнам з інтерфейсної сторони. Щодо 16 оптичних каналів, то вони налаштовані як 4 інтерфейси 400GBase-DR4. Демонстраційна схема виглядає як Ethernet комутатор в 2U корпусі, що включає і власне комутатор, і оптичний чіп (silicon photonics engine).

В Intel передбачають, що рішення із комбінованим підходом будуть мати значне зростання після того, як комутатори сягнуть пропускної здатності 51,2 Tbps з 100Gbps оптикою.

Звісно ж, що підхід із інтегрованою оптикою також буде прийнятний і для інших вендорів.

За матеріалами: https://newsroom.intel.com/news/intel-demonstrates-industry-first-co-packaged-optics-ethernet-switch/#gs.1rc0fs

Вас можуть зацікавити